Рекомендованi eкскурсії та тури
01 Від «напою життя» до орла
02 Дотик на удачу
03 Прогулянка проспектом Свободи
04 Рейками трамваю № 7
05 Шляхами Львівських привидів
06 Маловідомі пам`ятки, польський Львів (Львовом на авто)

Львівська Ратуша

Зараз ви знаходитесь на площі Ринок – в самому серці міста. Це місце особливе, адже тут ви можете побачити пам’ятки у найрізноманітніших архітектурних стилях. На площі Ринок, 1 перед собою ви бачите головну адміністративну будівлю – Львівську ратушу, яка зараз є резиденцією Львівської міської ради. Протягом всього часу свого існування ратуша була місцем перебування центральної міської влади Львова.

Першу згадку про існування ратуші у Львові можна відшукати у документах кінця XIV ст. Посвячення сучасної ратуші відбулося у 1835 р. Ратуша пережила бомбардування та пожежі, тому вона кілька разів перебудовувалась У відбудові брали участь відомі архітектори: Ян Зальцман, Вільгельм Шмідт, Вінцент Равський та Юзеф Франц. У такому вигляді споруда ратуші збереглась дотепер.

Зараз вхід у ратушу вільний. На її вежі розташований платний оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вигляд на місто.

У середньовіччі зліва від ратуші стояв стовп ганьби. До нього приковували дрібних злодюжок, п'яниць та хуліганів. Також на площі Ринок, неподалік від ратуші колись було місце для страт. Там розпрощалися з життям молдавський господар Штефан VII Томша, а також Іван Підкова. Отже, ратуша також є свідком багатьох історичних подій.

Про Ратушу, як і про більшість історичних споруд, ходить багато легенд. Одна з них пов'язана із львівським «Біг Беном». Кажуть, що під час однієї з пожеж годинник зазнав чималих пошкоджень, через що зовсім не видавав звуків. Годинник віддали на реставрацію, проте місто все ж хотіло знати, котра година. У той час в ратуші жив монах Георгій, який кожні 15 хвилин дзвонив у дзвони. Ні жителі міста, ні навіть адміністрація міської ради не знали про існування таємничого монаха. Коли годинник полагодили, монах виявився непотрібним. Коли він пішов прощатися з механізмом, його серце не витримало і він помер. Кажуть, що монах віддав власне серце годиннику, аби той працював вічно…

Прогуляйтесь вузькими львівськими вуличками…Вони розкажуть вам не одну дивовижну історію…

comments powered by HyperComments